Iveco gázbusz: pécsi teszt

iho   ·   2013.06.17. 09:36

Hétfőtől szerdáig Pécsett folytatja hazai bemutatkozó körútját az Iveco Citelis. Hathengeres földgázmotorral 87 utast tud szállítani, írja a baranyai hírportál.

A korábban Sopronban és Kaposváron tesztelt sűrített földgázzal hajtott, szóló kivitelű, városi kialakítású autóbusz a Tüke Busz Zrt.-nél áll forgalomba és szerdáig marad a baranyai megyeszékhelyen. A járművet ezt követően Miskolcon és végül Budapesten próbálhatja ki az utazóközönség június folyamán.

„A rendkívül alacsony károsanyag-kibocsátással rendelkező CNG-üzemű jármű hazai tesztje példa nélküli esemény, mely  széleskörű összefogásnak köszönhetően valósulhat meg” – jegyezte meg Domanovszky Henrik, a Magyar Gázüzemű Közlekedés Klaszter Egyesület (MGKKE) elnöke. Az országos tesztüzem főszponzora a GDF Suez energiaszolgáltató cégcsoport.

Kapcsolódó hírek

Vasút Közút Városi vasút Autóbuszközlekedés

Így közlekedhetnek a fővárosi BKK-járatokkal szilveszterkor és újév napján

BKK/iho   ·   2025.12.29. 12:00

December 31-én éjjel a várható nagyobb forgalom miatt számos nagykapacitású járat egész éjjel közlekedik: valamennyi metró, az összes HÉV, a nagykörúti 4-es, 6-os, a 14-es, a 17-es, a 47-es, az 50-es és az 56A villamos, a 75-ös és a 80-as trolibusz, valamint az 5-ös, a 7-es és a 8E, 16-os és 223E autóbusz.