Metrókocsik tesztje: zajlás van

iho/vasút   ·   2017.07.06. 13:49
„Zajlik a felújított metrókocsik tesztelése

Az elmúlt időszakban több beszámoló szerint a felújított metrókocsik ajtaja a peron másik oldalán nyílt ki, amiről felvételek is készültek.

A fenti felvetéssel kapcsolatban a BKV Zrt. ismételten megerősíti, hogy a beszámolókban említett vonat próbavonat volt, utasokat nem szállított. A próbavonat ajtajainak működését biztonsági okokból minden esetben a peronnal ellentétes oldalon teszteljük, éppen az utasok érdekében, hogy az ilyen járműre az utasok véletlenül se szállhassanak fel.

A felújított szerelvények a hatósági engedélyek kiadását követően állhatnak újra forgalomba, jelenleg tehát a tesztfutások zajlanak. A tesztelés befejezése után az utasok biztonsággal vehetik igénybe a szóban forgó szerelvényeket.”

* * *

Indóház Online – Hivatalos oldal: hogy ne maradj le semmiről, ami a földön, a föld alatt, a síneken, a vízen vagy a levegőben történik. Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

Kapcsolódó hírek

Közút Vasút Autóbuszközlekedés Városi vasút

Így közlekedhetünk augusztus 20-án a fővárosban

BKK/iho   ·   2025.08.18. 18:00

A nemzeti ünnephez kapcsolódó állami rendezvények miatt a fővárosban több belvárosi helyen kell forgalomkorlátozásra és lezárásokra készülni. A tűzijáték miatt 19 órától a Margit híd és a Szabadság híd közötti területen lezárják a hidakat, a rakpartokat és a környező utcákat. Mindezek érintik a közösségi közlekedést is.