Négy Flirtöt vesz a GYSEV

iho/vasút   ·   2012.03.30. 13:38

Aligha meglepő a hír, hogy nyert, hiszen csak a svájci (de Magyarországon is gyárat illetve karbantartóüzemet fenntartó) Stadler pályázott a GYSEV négy, egyáramnemű elektromos motorvonatra kiírt tenderén. A péntek délelőtt 10-kor kihirdetett eredményt a zöld-sárga vasút képviselőitől tudtuk meg.

A GYSEV összetett, részben európai uniós forrásból finanszírozott projektjében még nem tisztázták, hogy pontosan milyen járművekről lesz szó, de információink szerint minden bizonnyal a MÁV-Startnál is szolgáló hatvan Flirttel gyakorlatilag azonos, négyrészes motorvonatok érkeznek majd.

A szabályok szerint április 9. után lehet megkötni a szerződést.

Kapcsolódó hírek

Vasút Nagyvasút

Kibővült a milánói reptéri vasút

iho/vasút   ·   2026.01.30. 08:00

A Busto Arsizio, Milánó-Malpensa és Gallarate közötti vasúti kapcsolat új, északkeleti szakaszának célja, hogy a fontos légikikötőnek jobb összeköttetései legyenek a lombardiai hátországgal, valamint a közeli Svájccal.