Szent László-villamos indult Nagyváradon

iho   ·   2017.03.23. 15:10
00kicsi

Szent László szentté avatásának 825. évfordulóját méltóképp kívánja megünnepelni városa: a királyt ábrázoló jelenet eredetije a várad-újvárosi plébániatemplomban látható, a kocsi dizájnja Vakon Zsolt püspöki titkár munkája.

Hét hónapon át járja a város vaspályáit a Szent László-villamos (forrás: Bihari Napló)

Az emlékév legnagyobb eseménye a május 14-ei Szent László Egyházmegyei Zarnádoklat lesz, amelyre a Győrben őrzött fejereklye is hazatér egy napra. Emellett számos kulturális esemény, koncert, kiállítás, zarándoklat színesíti az október 14-éig tartó rendezvénysorozatot. A villamos egyedi dekorációja az emlékév zárókonferenciájának napjáig, szintén október 14-éig látható majd – írja a Bihari Napló.

* * *

Indóház Online – Hivatalos oldal: hogy ne maradj le semmiről, ami a földön, a föld alatt, a síneken, a vízen vagy a levegőben történik. Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

Kapcsolódó hírek

Vasút Közút Városi vasút Autóbuszközlekedés

Így közlekedhetnek a fővárosi BKK-járatokkal szilveszterkor és újév napján

BKK/iho   ·   2025.12.29. 12:00

December 31-én éjjel a várható nagyobb forgalom miatt számos nagykapacitású járat egész éjjel közlekedik: valamennyi metró, az összes HÉV, a nagykörúti 4-es, 6-os, a 14-es, a 17-es, a 47-es, az 50-es és az 56A villamos, a 75-ös és a 80-as trolibusz, valamint az 5-ös, a 7-es és a 8E, 16-os és 223E autóbusz.