Torlódás a röszkei határátkelőnél

MTI   ·   2012.07.04. 08:27

Rendkívül intenzív a kilépő irányú személyforgalom Röszkén, a hazatérő vendégmunkások miatt nagy a torlódás a határátkelőnél – közölte a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője szerda reggel.

Szenti Szabolcs elmondta: a hazatérő vendégmunkások tömegesen jelentkeznek kilépésre. Még nincs egy órát meghaladó várakozás, de csütörtöktől számítanak annak kialakulására is.

A rendőrség ezért arra kéri az utazókat, hogy indulás előtt tájékozódjanak a határforgalmi helyzetről, aki pedig teheti, az kerüljön Tiszasziget vagy Tompa felé. Előbbit csak a magyar és a szerb állampolgárok vehetik igénybe reggel nyolc és este hat óra között – tette hozzá a szóvivő.

Kapcsolódó hírek

Vasút Közút Nagyvasút Autóbuszközlekedés

Szombattól július végéig karbantartják Rákosrendezőt, jelentősen változik a közlekedés az esztergomi, a szobi és a veresegyházi vonalakon

MÁV/iho   ·   2025.06.21. 08:00

A vonatok fővárosi végállomását a Nyugati pályaudvarról külső állomásokra helyezik át: az esztergomi vonatok Angyalföldig, a szobi és a veresegyházi vonal járatai Rákospalota-Újpestig közlekednek. Pótlóbuszok helyett a sűrűbb helyközi buszjáratokat és a BKK járatait lehet majd igénybe venni.