A főváros géphajók uralta vízi közlekedése április 15-én látványos átalakuláson megy át: a Margitsziget budai oldalában evezősök fogják ellepni a Dunát.
A nemzeti vagyonról szóló törvény hatályba lépése (2012. január 1.) óta nem kötöttek mederhasználati szerződéseket a Közép-Dunántúli Vízügyi Hivatallal, ez a kikötőberuházásokat is akadályozhatja.