Hétvégi vágányzár a 80a-n, máshogy járnak egyes vonatok
November 7-e, péntek estétől 10-e, hétfő hajnalig több elővárosi vonat menetrendje megváltozik a Budapest–Hatvan–Miskolc fővonalon. Ne megszokásból vonatozzanak!
A munkálatok során Kőbánya felső és Rákos állomás között két vágányon prevenciós karbantartást végeznek a szakemberek, a vasúti közlekedés biztonságának és megbízhatóságának növelése érdekében. A felújítás részeként 115 méter hosszan átépítik a vasúti pályát, kicserélik az elsárosodott, elaprózódott ágyazatot, mintegy négyszáz tonna zúzott kő beépítésével. Emellett 290 méter sínt is lecserélnek, az új síneket összehegesztik, valamint nagygépes vágányszabályozásra kerül sor, hogy a menetrend kiszámíthatóbb, a közlekedés megbízhatóbb legyen, a pálya pedig hosszú távon is egyenletesen járható legyen.
A pályakarbantartás miatt az alábbi forgalmi változásokat vezetik be:
- A Keleti pályaudvarról minden óra öt perckor Gödöllőre induló S80-as vonatok rövidebb útvonalon, csak Rákos és Gödöllő között közlekednek; az első érintett járat a pénteken 18:05-kor induló, 3118 számú vonat.
- Az utasok Rákosig a Keleti pályaudvarról öt perccel korábban, egész órakor Egerbe induló IR87-es Agria Interrégiókkal, illetve a 22:00-kor Miskolcra induló személyvonattal utazhatnak, amelyek ezért Rákoson is megállnak.
- A Gödöllőről minden óra 16 perckor a Keleti pályaudvarra induló S80-as vonatok rövidebb útvonalon, csak Gödöllő és Rákos között közlekednek; az első érintett járat a pénteken 18:16-kor induló 3173-as vonat.
- Az utasok Rákos és a Keleti pályaudvar között a következő IR87-es Agria Interrégiókkal utazhatnak, amelyek ezért Rákoson is megállnak.
Térképes hirdetmény ide kattintva tölthető le pdf formátumban.
Írásunk a MÁV-csoport hivatalos közleménye alapján készült.
(Nyitóképünkön Gödöllő állomás. A gödöllői személyvonatok csak Rákostól/ig közlekednek a hétvégén. Kép forrása: NIF Zrt.)
* * *
Indóház Online – Hivatalos oldal: hogy ne maradj le semmiről, ami a földön, a föld alatt, a síneken, a vízen vagy a levegőben történik. Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!