A CZ Lokótól vesz tolatómozdonyokat a PKP IC
A csehek tizennyolc EffiShunter 300-ast szállíthatnak. Ezzel egyidejűleg az SBB Cargo akkumulátoros tolatómozdony-tenderén is ringbe szállnak.
A csehek tizennyolc EffiShunter 300-ast szállíthatnak. Ezzel egyidejűleg az SBB Cargo akkumulátoros tolatómozdony-tenderén is ringbe szállnak.
A német vasúti infrastruktúra-kezelő DB InfraGo tízhónapnyi munkálatot követően, június 14-ével adja vissza a forgalomnak Németország egyik legfontosabb vasúti folyosóját.
A szektor jelenleg nehéz időszakon megy keresztül Európában: az uniós célkitűzéssel szemben piaci részesedése folyamatosan csökken, a rá nehezedő gazdasági nyomás pedig nő.
A mozdonyokat bérbeadó RS Lease átvette első Softronic-mozdonyát, amit egy másik követ majd hamarosan. Mindkét gépet a Budamar-csoporthoz tartozó CRW Kft. fogja használni.
A szennyezett kőzúzalék eltávolításáig lezárták a szombathely-szőlősi P+R parkolót és Vép állomáson a Toldi utcától a vágányok felé vezető járdát.
Hazánk vasúthálózatát csaknem háromszor annyian veszik igénybe, mint amennyi a Baltikum–Balkán tengely átlaga. Az olcsó díjtermékek még inkább megerősítették pozícióját.
A várhatóan elérhetővé váló uniós forrásokból legalább harmincöt kétszintes szerelvény beszerzésére írna ki tendert még az éven a szakminisztérium, 2029-cel kezdődő forgalomba állítással.
Dr. Simon Enikő váltja Bada Jánost a vezérigazgatói pozícióban.
A vasúttársaság tavaly vásárolta az osztrák StLB-től a járműveket, amelyek felújítás és festés után álltak forgalomba és szállítják az utazóközönséget.
Belátható időn belül negyvenkét új, alacsonypadlós vonat válthatja a teljes HÉV-járműflottát a szentendrei, a ráckevei és a csepeli vonalakon.
Az eltelt évek során 169 ezer személyszállító és 276 ezer tehervonat haladt át az Alpokon való átkelést megkönnyítő műtárgyon, tovább erősítve a Svájcon keresztülvágó észak–déli vasúti tengely szerepét.
Újabb négy nagy, három évtizeddel ezelőtt privatizált magánvállalat lett május 31-étől ismét az államé. A cél, hogy 2027-re a személyforgalmat kezelő összes magántársaságból létrejöjjön a Great British Railways.
Az elmúlt hétvégén a Kurca-parti város környéki vonalakon gyűlhettek össze a klasszikus vasúti járművek rajongói. Szergejes, csörgős, mdmotos szerelvényekkel, BCmottal, sőt még retró-Ikarusszal is lehetett utazni. A hangulatot sajnos több fekvemaradás is borzolta.
A CsSZ200 003-as villanygép a napokban tért vissza a forgalomba a Moszkva–Szentpétervár vonalra, első útján a Nyevszkij Expresszt húzta.
Az elmúlt hetek során számos komoly eseményt könyvelhettek el a magyar vasúthálózaton: a vonatsiklásokon felül mozdonyok gyulladtak ki, törtek össze vagy maradtak fekve. Legutoljára épp néhány perce kapott lángra egy Papagáj Szili.